Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 3

Autors: Ivars Bācis

Sezonas otrajā posmā taku skrējiena "Stirnu buks 2024" dalībnieki iepazīs Suitu zemi

Populārā un kupli apmeklētā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” 11. sezonas otrais posms norisināsies 20. aprīlī Kuldīgas novada Alsungā. Pirmajā posmā martā Saulkrastos visās distancēs kopā piedalījās vairāk nekā 4200 dalībnieku, un arī šoreiz ir gaidām tikpat liels skriet gribētāju skaits.

Dzīvojot savrup kā neliela katoļu saliņa apkārtējā luteriskajā Kurzemes vidē, suiti paturējuši to, kas nevienā citā novadā Latvijā nav saglabājies tādā blīvumā un tādā koncentrācijā, – īpatnēju raksturu, paražas, tautastērpus, tradicionālās kultūras lietas un priekšmetus. Latvijā visatpazīstamākā suitu tradīcija ir burdons – suitu sievu dziedāšana. 2009. gadā suitu kultūrtelpa tika iekļauta UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Iesakām uz šo posmu doties ar visu ģimeni uz vairākām dienām, lai pamatīgi iepazītu Alsungu, etnisko kultūras centru "Suiti" ar radošajām darbnīcām, ekspozīciju, suitu mantojumu krātuvi, izgaršotu šīs puses lepnumu sklandrausi, arī nedaudz izkustinātu kājas taku skrējienā, bet mājupceļā piestāt pie Abavas rumbas, kad aprīļa beigās virs tās būs novērojama unikāla dabas parādība – vimbām dodoties uz nārsta vietām augšup pa upi, tās cenšas pārvarēt ūdenskritumu to pārlecot. Hercoga Jēkaba laikā Ventas rumbā tika ierīkoti zivju ķeršanas grozi, zivīm pašām ielecot grozos. Šī iemesla dēļ, jau kopš seniem laikiem Kuldīga ir pazīstama kā pilsēta, kur zivis ķer gaisā.

Taku skrējiena "Suitu zemes Stirnu buks" dalībnieki seriāla otrajā posmā ielēks pašā Kurzemes sirdī, kur mežs mijas ar pļavām, un kur slēpjas vieta ar senu vēsturi un unikālām tradīcijām - Alšvanga.

Ielēksim 17. gadsimtā, kad attīstījusies šīs vietas identitāte - no meža līdz zudušā bānīša pēdām, no Ēdoles pils uz Alsungas pili līdz Alsungas katoļu baznīcai, kur radies un cauri nests gadsimtiem unikāls mantojums - dosimies tam cauri, līdz pat mūsdienām, lai stāstītu tālāk to, kas iekļauts UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā un lolots arī šodien - savdabīgais raksturs, paražas, ēdieni, kolorītie tautastērpi, tradicionālās kultūras lietas un priekšmeti. Sklandrauši finišā būs!

Organizatori piedāvā 1km “Gardu muti Susurs” distanci, kanikrosu jeb skrējējs sasaistē ar suni, 7km “Vāveres” un Latvijas Valsts mežu skolu čempionātu taku skriešanā, “Karte Veselība Zaķis” 12,5km, “Venden Stirnu buks” 25km, “Gamin Lūsis” 31km.


Foto: Mareks Gaļinovskis (FotoManLV)

Noderīgi ieteikumi un iedvesmas deva tiem, kuri sporto

Tu ikdienā aktīvi sporto vai grasies sākt to darīt? Tad esi īstajā vietā! Šeit esam apkopojuši gan noderīgus rakstus par veselību, ekipējumu, uzturu, gan arī saturu, kas varētu Tevi iedvesmot.
Pirmais trijnieks vīriešiem Vilkā un Latvijas čempionātā. Foto: "Stirnu buks".

Par Latvijas taku skriešanas čempioniem "Stirnu bukā" Rēzeknes novadā kļuvuši Komass un Armane

Toms Komass un Agate Armane uzvarēja Rēzeknes novadā Dubuļos notikušajā “Stirnu buks” “Garmin-Fēnikss” 76km Vilka distancē, tādējādi kļūstot par šī gada Latvijas čempioniem taku skriešanā. Čertkārtējais Rīga-Valmiera uzvarētājs un rekordists Komass to paveica pirmo reizi, bet pērn gan Vilkā, gan Latvijas čempionātā taku skriešanā uzvarējusī Armane panākumu atkārtoja. Kopā visās distancēs ainavisko Latgali Rāznas ezera krastos izbaudīja ap diviem ar pusi tūkstošiem skrējēju.

Pēc 24 gadiem Rojā notiks 24h skrējiens, pirmo reizi Latvijas čempionāta statusā

Vienlaikus ar Latvijas čempionātu taku skriešanā Rēzeknē “Stirnu buka” ietvaros šajā nedēļas nogalē Rojā pēc 24 gadiem risināsies diennakts skriešanas sacensības, kurām pirmo reizi vēsturē ir piešķirts nacionālā čempionāta statuss. Dalībnieku vidū būs arī dzīvā leģenda Viktors Suborins un skrējiena Rīga–Valmiera aizpērnā uzvarētāja Viktorija Briantseva no Ukrainas.